Witaj Gość

Autor Wątek: Rewitalizacja obrotnika Bester. (ten duży)  (Przeczytany 1241 razy)

Adrian Kukofka

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 45
  • AiR sem. VII
    • Zobacz profil
Rewitalizacja obrotnika Bester. (ten duży)
« dnia: Październik 20, 2015, 13:39:55 »
Tutak niech zgłaszają się osoby chętne do przeprowadzenia rewitalizacji obrotnika z piwnic. Myślę, że 4/5 osobowy zespół bez problemu sobie z tym poradzi.  Obecnie stoi on zakurzony i bardzo rzadko używany, nie wiadomo czy obraca się z prędkością, którą wskazuje i generalnie przydałby mu się przegląd także do dzieła!

Pierwszą rzeczą, którą będzie trzeba zrobić to dowiedzieć się, czy nikomu nie będzie przeszkadzało to, że się za niego zabierzemy (wątpię, bo nikt go nie używa, ale zgoda prof. Gruszczyka jest raczej wymagana). Następnie sprawdzić jaki jest rozrzut między prędkością obrotową jaką wskazuje a rzeczywistą i po jakim czasie ją osiąga, porównać je z wartościami katalogowymi (na pewno gdzieś to jest a jeśli nie to internet), umotywować remont i go przeprowadzić. Jeżeli rewitalizacja się uda i pójdzie to szybko to spróbujemy go trochę udoskonalić. Zadanie jest brudne, ale poznanie wewnętrznej budowy obrotnika i jego kalibracja na pewno każdemu spawalnikowi się przyda.

Ważne! Robota musi być przeprowadzona od początku do końca, bo nikt nam nie pozwoli zostawić w piwnicy rozebranego sprzętu, jeśli już go rozłożymy to będzie go trzeba chociaż złożyć do stanu pierwotnego lub lepszego.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2015, 13:47:29 wysłana przez Adrian Kukofka »

Radoslaw Śpiewak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Rewitalizacja obrotnika Bester. (ten duży)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2015, 09:52:39 »
Zainteresowałem się sprawą. Marek Skowronek  też jest chętny. Pytaliśmy już dr. Czupryńskiego podobno chodzi tam o pasek klinowy no ale trzeba rozkręcić i zobaczyć.

Adrian Kukofka

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 45
  • AiR sem. VII
    • Zobacz profil
Odp: Rewitalizacja obrotnika Bester. (ten duży)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2015, 13:01:36 »
Cieszy mnie to niezmiernie. Pasek klinowy jest strzelony w tym małym obrotniku, do którego chcemy dorobić 2 osie. W tym dużym mogę w ciemno obstawić że paska w ogóle nie ma, to raczej kwestia kiepskiego smarowania, więc dr się pomyliły, ale spoko projekt jest akurat pod MiBM.

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
icecraft grafikaztelenowel fallcraft typer redmount