Koło spawalnicze SWC

Archiwum => Pomysły => Wątek zaczęty przez: mrjedi38 w Październik 24, 2013, 16:53:04

Tytuł: Mgr inż. Burda w akcji!
Wiadomość wysłana przez: mrjedi38 w Październik 24, 2013, 16:53:04
Pomysł padł dzisiaj od Mgr Burdy, jako dygresja odnośnie wczorajszego spotkania. Jako Koło, mamy dużo projektów dla przyszłych spawalników. Te pomysły jednak - powiedzmy szczerze - są dość trudne do wykonania. Pan magister zaproponował, żeby zorganizować jakiś projekt (projekty) o niskim stopniu trudności w wykonaniu, żeby młodsi spawalnicy mogli wziąć w nich czynny udział. Co o tym myślicie?
Tytuł: Odp: Mgr inż. Burda w akcji!
Wiadomość wysłana przez: Sebastian Tokarski w Październik 24, 2013, 17:35:21
jako że jestem na V sem i posiadam można powiedzieć zerowe doświadczenie to jest bardzo dobry pomysł żeby zacząć od łatwych projektów
Tytuł: Odp: Mgr inż. Burda w akcji!
Wiadomość wysłana przez: Adrian Kukofka w Październik 24, 2013, 18:36:48
Zgadzam się w pełni z poprzednikiem, pewnie wszyscy nowi chcieliby wkręcić się w działalność, póki jest jeszcze energia z wczesno-semestralna.
Tytuł: Odp: Mgr inż. Burda w akcji!
Wiadomość wysłana przez: Piotr Matter w Listopad 20, 2013, 21:25:22
Bardzo chętnie się zaangażuję w jakiś projekt.
Tytuł: Odp: Mgr inż. Burda w akcji!
Wiadomość wysłana przez: Adrian Kukofka w Grudzień 13, 2013, 21:07:34
Widzę, że temat przygasł może pora go odświeżyć, bo semestr nam się kończy. Prezentacja o platerowaniu wybuchowym w Krakowie zepchnęła mnie na temat łączenia 2 różnych materiałów (o sporym zróżnicowaniu własności spawalniczych), lub nawet łączenia właśnie platerowanych blach bimetalicznych, ktoś chętny do współpracy w zorientowaniu się jak przeprowadzić taki proces? na razie zapewne czysto teoretycznie. Zapewne członkowie koła z większym stażem mają wiedzę na część tematu.
Tytuł: Odp: Mgr inż. Burda w akcji!
Wiadomość wysłana przez: mrjedi38 w Grudzień 14, 2013, 12:08:19
Jeżeli jesteś zainteresowany złączami dwuimiennymi, to ja będę mógł Ci pomóc. Moja praca magisterska ma na celu opracowanie technologii spawania złącz dwuimiennych ze stali energetycznych na wymienniki ciepła i przegrzewacze pary świeżej. Stale klasy 6-tej, molibdenowo-wanadowa oraz chromowo-wanadowa. Tylko z tym będzie trzeba poczekać do następnego semestru, bo dopiero wtedy będę miał próbki, zgłady i inne.