Witaj Gość

Autor Wątek: Pytania od kota  (Przeczytany 1509 razy)

Piotr Niemkiewicz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Pytania od kota
« dnia: Listopad 01, 2014, 23:56:40 »
Hej,  na zebraniu poruszyliscie kilka fajnych tematów,mam wobec tego kilka pytań:
1. jak daleko jesteśmy w stanie się przetransportować? Jak daleko szukać ewentualnie firm(mamy możliwość wynajmu autokaru/busa czy wszystko na własną rękę?)
2. Czy szukamy jakiejs konkretnej działki w której owa firma się specjalizuje?(nie chodzi mi czy chcemy oglądać jak spawaja ogrodzenie tylko cos konkretniejszego)
3. Jakich materiałów nam potrzeba? Jakieś specyficzne czy ogólnie(materiały do spawania, spawalnicze)
4. Od kiedy będzie możliwość korzystania z warsztatu dla kociaków i czy w trakcie korzystania będzie można liczyć na jakąś fachowa pomoc?(jestem kompletnym zerem ze spawania, jedynie co to na lutowaniu się znam trochę :) )
5. Własne projekty można robić z materiałów z koła czy swoje trzeba mieć?
6. Mamy możliwość udzielania jakiejś promocji firmom?(oprócz raz/kilka razy do roku w espawalniku)
7. Czy w dzień wycieczki możemy liczyć na jakieś oficjalne zwolnienia?(nie chodzi mi o ucieczki z kolosów czy z labow tylko na serio pytam)

Jeżeli gdzieś juz była odpowiedź na pytanie sorry, nie ogarnalem jeszcze forum i pisalem póki pamietam te pytania :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2014, 00:11:47 wysłana przez Piotr Niemkiewicz »

Adrian Kukofka

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 45
  • AiR sem. VII
    • Zobacz profil
Odp: Pytania od kota
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2014, 11:10:23 »
1. Przetransportować jesteśmy się w stanie wszędzie, chociaż najwygodniejsza jednak byłaby opcja Śląsk, ewentualnie Kraków, Opole, możliwość wynajęcia autokaru istnieje, ale jest to kwestia ilości chętnych i ewentualnej możliwości jazdy komunikacją publiczną (wynajęcie busa czasem pokrywa dziekanat) jeżeli jedzie gdzieś np 5 osób to nie opłaca się kombinować, bierzemy samochód a potem staramy się o zwrot z uczelni.
2. Szukamy jednej działki Spawalnictwo, spawanie płotów raczej nie jest warte zachodu, ale automotive, ciśnieniówka, energetyka, producenci sprzętu i materiałów spawalniczych itd. wszędzie gdzie spawa się coś odpowiedzialnego, ciekawymi lub nowoczesnymi metodami, lub prowadzi się dużo badań NDT.
3. Przyjmiemy wszystko, chętnie i w każdej ilości, środki na zakup materiałów również istnieją. Jakichś specyficznych materiałów możemy potrzebować jeżeli ktoś będzie chciał prowadzić jakiś projekt, ale to już będzie jego indywidualna sprawa.
4. Mam nadzieję, że ruszymy od połowy listopada z regularnymi, co tygodniowymi zajęciami w małych grupach(4/5 osób) na spawalni. Na początku pewna grupa starszych członków odbędzie zajęcia z dr Czupryńskim, żeby przeszkolić się do prowadzenia zajęć dla reszty. Nikt na tych warsztatach spawać wyborowo na pewno się nie nauczy, bo do tego potrzeba miesięcy, ale postaram się aby wyszedł z porządną wiedzą teoretyczną i potrafił sobie płot w domu zmontować.
5. Jeżeli ma się te materiały to z własnych, jeżeli nie to można powołać się na Koło przy rozmowach z producentami(po wcześniejszej konsultacji z zarządem i/lub dr Czupryńskim) wsparcie finansowe na zakup również się znajdzie.
6. Jeżeli jakaś firma chciałaby nas na stałe sponsorować wtedy zapewne logo na koszulkach, logo na broszurce, przy każdej prezentacji koła w jakimś miejscu byłaby informacja że firma xyz nas wspiera. Przy wsparciu np. konferencji logo na wszystkich materiałach konferencyjnych, wszędzie gdzie napiszą o tej konferencji również będzie informacja, że xyz wspiera. Kwestia promocji to raczej sprawa indywidualna w każdym przypadku.
7. Na każde wyjście w ramach działalności Koła potrzebna jest zgoda prodziekana Kwaśnego, a jego zgoda jest równoznaczna z usprawiedliwieniem nieobecności w tym dniu.

Mam nadzieję, że odpowiedź jest satysfakcjonująca, jak najbardziej zapraszam do zadawania tego typu pytań. Można do mnie podejść do akademika, zagadać na uczelni jeśli akurat gdzieś nie biegnę, lub jutro na spotkaniu integracyjnym w Solarisie.

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
prywatna-szkola wolfmonster yukon watahypotworow opravsko