Witaj Gość

Autor Wątek: Obróbka cieplna złączy spawanych  (Przeczytany 717 razy)

Kuba Scheithauer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Obróbka cieplna złączy spawanych
« dnia: Kwiecień 22, 2013, 21:37:11 »
Kłaniam się, i przy okazji przywitam się po raz pierwszy na forum. Jestem Kuba i jestem z ostatniego semestru na jakże cudownej katedrze spawalnictwa...

Bez zbędnych banialuk do rzeczy -> z racji tego, że od ładnych kilku lat siedzę w obróbce cieplnej, która jak już pewnie większość wie nieodzownie łączy się z procesami spawalniczymi.  Jeśli ktoś byłby zainteresowany myślę, że mógłbym zorganizować krótki ok 3-4h pokaz na uczelni. Tematyką byłaby obróbka cieplna oporowa złączy spawanych, trochę podstaw teoretycznych. No i oczywiście trochę praktyki, gdzie chciałbym by każdy mógł sobie zaprogramować cykl cieplny, rozgrzewać termopary, zagrzać rurkę, nabawić się oparzeń 3go stopnia etc., generalnie zobaczyć czym się taki fach je. Oczywiście przywiozę sprzęt i akcesoria z których na co dzień korzystamy przy robotach spawalniczych. Niestety indukcyjnego nie zaprezentuję z prostej przyczyny... ponad 4 tony sprzętu to lekkie przegięcie. 

Na razie stoi ta zabawa pod znakiem zapytania, muszę to przedyskutować ze swoim kierownictwem. Możliwe, że udało by się taki event zorganizować pod koniec maja.
Myślę, że żeby każdy mógł się nie co pobawić i spróbować czym to się je to grupa musiałaby liczyć ok. 6 osób. Ale, żeby narazie nie uprawiać krasomówstwa dam znać jak będę znał jakieś konkrety.

pzdr Kuba   

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
stadomagicznychkoni wojnaklanow olimp forumfederacjigarmanii polishlife