Witaj Gość

Autor Wątek: Prezentacja Koła  (Przeczytany 1281 razy)

Marek Topolski

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Prezentacja Koła
« dnia: Czerwiec 18, 2013, 23:51:03 »
mamy zrobić prezentację naszego koła w celu przedstawieniu naszego koła przedstawicielom przemysłu.
I tutaj pojawia się pole do waszego popisu: Wpisujcie tutaj co nasze koło może zaoferować przemysłowi, jak się sprzedać, np. nadruki na koszulkach, rozwiązywanie ich problemów spawalniczych, baza Cv etc. Propozycje zbieramy do soboty (22.06) do 24. Liczymy na Waszą kreatywność. Dobre pomysły mogą skutkować objęciem patronatu jakichś zakładów nad naszym kołem, więc jest to bardzo istotna sprawa.
Liczymy na odzew z Waszej strony

dawid boratyński

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Prezentacja Koła
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2013, 23:31:06 »
Dobrą opcją było by pisanie prac magisterskich na tematy/problemy przemysłowe. 
Zalety:
- szansa, że osoba pisząca pracę zostanie przyjęta do zakładu.
- prowadzi to jedna osoba, która się deklaruje do wykonania tego zadania.
- "oni" badają na naszym sprzęcie
- my badamy na ich sprzęcie
Wady:
 -prawa autorskie. Na tą chwilę raczej to nie problem, ale w przyszłości jak zmieni się kierownik katedry może to być problem.

To taka moja dygresja, choć ja już na wylocie ;) pozdrawiam

Loczek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Prezentacja Koła
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2013, 13:42:45 »
Popieram propozycje Dawida, możliwość pisania pracy magisterskiej przy współpracy z przemysłem posiada wiele zalet, wymaga może trochę większego nakładu pracy, ale jest o wiele ciekawsze tematyce niż tematy prac zaproponowane przez pracowników naszej Katedry ;) O tym warto rozmawiać na takich spotkaniach z przemysłem !
można jeszcze zapytać o staże i inne rozwojowe praktyki.

Robert Kominek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Prezentacja Koła
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2013, 17:45:58 »
Hmm jak dla mnie pisanie prac magisterskich byłoby efektem wynikowym a nie wstępnym założeniem (to znaczy jak temat okaże się ciekawy to można pomyśleć o dalszym jego wykorzystaniu w pracy)

Nie jestem pewien (bo z przemysłem spawalniczym raczej niewiele miałem do czynienia) ale naszą wspópracę widziałbym w następujący sposób:
 - Porównanie różnych metod łączenia dla danego "problemu/zadania" przemysłowego.
 - Otrzymanie rysunku z prośbą o zaproponowanie połączenia
 - Weryfikacja przedstawionego projektu lub jego elementu

Nie wiem na ile te pomysły są zasadne a także na ile posiadamy kompetencje :). Nie wiem jak na to spojrzą pracownicy katedry, bo będziemy to za friko robić (i korzystać przy tym z ich wiedzy). No ale myślę że nawiązanie kontaktu z przemysłem może przynieść w przyszłości profity dla obu stron więc warto spróbować.

Pozdro
Komin

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
wataha-dahabiga-indaha olimp schoolmonster wojnaklanow julandia